O mnie

Jestem programistą samoukiem, moim celem jest zostać backend/fullstack developerem. Programuję w języku Java, nieustannie zdobywam wiedzę na temat samego języka jak i towarzyszących mu frameworków (głównie Spring). Od strony frontu bardzo lubię framework Vue. Jestem studentem trzeciego roku studiów zaocznych na kierunku Informatyka. Uczę się od dawna jednak ostatnie trzy miesiące poświęciłem wyłącznie na naukę, aby to osiągnąć musiałem porzucić pracę niezwiązaną z IT i zacząć spełniać swoje marzenia. Nie wyobrażam sobie siebie na innym stanowisku niż programista, dlatego będę do tego dążył za wszelką cenę. Mieszkam w Krakowie jednak jestem przygotowany na relokację oraz dłuższą współpracę. Zapraszam do przeglądnięcia resume, całej strony oraz do kontaktu!

Informacja

Od dzisiaj strona jest jeszcze bardziej bezpieczna dzięki wejściu w posiadanie certyfikatu SSL!

Blog

Zapraszam do zajrzenia na mojego mini Bloga gdzie spisuję np. notatki z nauki!

Teoria

Wypełniając test kwalifikacyjny na stronie http://testykwalifikacyjne.pl zdobyłem 75% z poziomu Juniora i 83% z poziomu Regulara w wiedzy teoretycznej o języku Java. Wiem, że to o niczym nie świadczy, mimo to dobrze wiedzieć o nawet dobrym poziomie wiedzy teoretycznej.

 

Projekty

Relice – system do zarządzania powierzchnią biurową

Największy z moich projektów, pisałem go dla firmy w której pracowałem, codziennie po pracy. System umożliwia logowanie, zabezpieczenie JWT, bazę danych środków trwałych, drukowanie kodów kreskowych, graficzną relokację assetów, generowanie raportów i wiele innych. System jest podzielony na frontend (Vue) i backend (Spring). Projekt wymaga refactoringu z pierwszego poziomu REST na drugi.

Link do filmu na youtube (polecam włączyć napisy, youtube trochę pozmieniał kolory)

Czytaj więcej na github…


Bee Hosted (projekt w trakcie realizacji)

Aplikacja RESTowa, mini hosting plików, narazie jest to zapis w MongoDb. Zabezpieczenie Basic Http. Czytaj więcej na github…


Library Web App

Aplikacja RESTowa (forum czytelnicze) w której użyłem Spring HATEOAS oraz programowania aspektowego (np. wysłanie komunikatu do programisty w razie rzucenia wyjątku NPE). Zabezpieczona JWT. Cachowanie z Ehcache3. Używałem również Swaggera do testowania enpointów. Dołożyłem również Liquibase w razie późniejszych zmian w bazie. Testy jednostkowe z wykorzystaniem JUnit5/AssertJ.

Czytaj więcej na github…


Movie Torrent Helper

Aplikacja desktopowa odpytująca API Imdb poprzez RapidApi oraz scrappująca linki do torrentów z pewnej znanej strony i łącząca wszystko w całość. Wykorzystuje JaveFx oraz bibliotekę JSoap.

Czytaj więcej na github…


Local to spotify

Aplikacje webowa konwertująca zapisane na komputerze pliki muzyczne na playlistę Spotify. Przydatne jeśli ktoś ma trochę starszej muzyki lokalnie i chciałby ją przerzucić do Spotify zamiast robić to ręcznie. Frontend napisany w Vue. Aplikacja jest dostępna pod adresem: localToSpotify

Czytaj więcej na github…


Projekt niezwiązany z Javą:

Lights On

Gra stworzona w Unity wykorzystująca bardzo ciekawą mechanikę, pokazuje, że umiem sobie radzić z innymi typami problemów, posiadam zmysł estetyczny oraz że szybko się uczę. Projekt realizowany był hobbystycznie około roku temu.


Close Bitnami banner
Bitnami